23/12 2012

Devekuşu..

Adam pastaneye yanında kocaman bir devekuşu ile gelmiş, birlikte oturmuşlar, adam garsona kola ısmarlamış, devekuşuna da sormuş “ Ne istersin?..” diye, “ Aynısından tatlım..” diye cevap vermiş devekuşu, birazdan hesabı istemişler, adam pusulaya bakmış elini cebine atmış, çıkarttığı parayı saymadan kuruşu kuruşuna ödemiş hesabı..
Ertesi gün yine gelmişler, adam pasta istemiş, devekuşu da “ Aynısından tatlım “ demiş, daha sonra hesap gelmiş, adam yine atmış elini cebine, saymadan hoop, hesap tutarı kadar parayı bırakmış garsonun avucuna.. Bu gelişler ve parayı ödeme şekli her gün aynen devam edince, artık garson dayanamayıp sormuş,
“ Affedersiniz ama hesap ne kadar tutarsa tutsun, elinizi cebinize atıp çıkan parayı saymadan bana veriyorsunuz ve avucunuzdaki para her seferinde hesapla bire bir tutuyor.. Nasıl oluyor bu?..”
“ Yıllar önce sihirli bir lamba buldum, içinden çıkan cin ondan 2 dilekte bulunmamı istedi..”
diye başlamış adam anlatmaya, “ İlk dileğim ne satın alırsam alayım elimi cebime attığımda harcadığım tutar kadar para avucuma gelsin olmuştu..”
“ Harika, böylece bir ömür boyu sıkıntı çekmeden yaşarsınız..”
diye atılmış garson,
“ Doğru “ diye cevaplamış adam, “ Gazete de alsam, Rolls Royce da param cebimde hazır..”
“ Bir şey daha var efendim..”
demiş garson, “ Yanınızdaki bu devekuşu da ne?..”
“ Sorma..”
demiş adam başını öne eğerek, “ 2. Dileğimde de ‘ Tek kelimeme bile itiraz etmeyen uzun boylu ve upuzun bacaklı bir piliç ’ istemiştim..!”

VATAN GAZETESİ, 23.12.2012 Pazar

 

KULLANICI YORUMLARI

Yorum bırakmak istiyorsanız ekanı aşağıya kaydırarak Yorum Form'una ulaşabilirsiniz.

Henüz bu yazıyla ilgili yorum yapılmamıştır; "Devekuşu..".